Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/714.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Ile kalorii mają pączki?

Kaloryczność pączków i chrustu

Utrzymanie figury wymaga odpowiedniej diety i pilnowaniu się, aby nie zjeść w ciągu dnia zbyt dużej ilości kalorii. Wiadomo, że należy raczej unikać tłuszczu i cukru, a to one właśnie sprawiają że pączki są takie dobre! Co zrobić w takim razie jeśli przepada się za nimi, a na dodatek zbliża się Tłusty Czwartek? Chyba można tylko pozwolić sobie raz na trochę „rozpusty”.

Może jednak da się na przykład zrobić pączki w jakiś specjalny sposób, który pozwoli je nieco „odchudzić”? Oczywiście można próbować, jednak czy w efekcie powstaną rzeczywiście pączki? Jedno takie ciastko ma od 250 d0 350 kalorii. Wszystko zależy od tego jakie ma nadzienie, czy jest posypane cukrem pudrem, czy też może polane lukrem. O tych rzeczach faktycznie można decydować. Natomiast z całą pewnością wyjątkowy smak zawdzięczają pączki smażeniu w głębokim tłuszczu. Ten sam tłuszcz powoduje, że są uznawane za jedne z najbardziej kalorycznych ciastek. Jednak przecież nie zajadamy się nimi codziennie, więc jak już zostało wspomniane kiedy nadejdzie Tłusty Czwartek najlepiej nie myśleć o tym, ile pączki mają kalorii.

Mówi się, że w Tłusty Czwartek można zjeść dowolną ilość pączków. Jednak warto pamiętać o tym, że oprócz tego iż charakteryzują się sporą ilością kalorii są ciężkostrawne. Może więc najlepiej zjeść tylko jednego pączka, a za to pozwolić sobie na większą ilość faworków? Niestety nie bardzo zmienia to sytuację. Chrust oraz robione z tego samego rodzaju ciasta róże karnawałowe także smażone są w głębokim tłuszczu. W związku z tym mają podobną ilość kalorii co pączki i są równie ciężkostrawne. Trzeba w takim razie postarać się nie objadać, ale też nie odmawiać sobie całkowicie przyjemności zjedzenia czegoś dobrego w Ostatki. Złoty środek to zawsze najlepsze rozwiązanie. Jeśli natomiast nie uda zrezygnować ze zbyt dużej ilości ciastek najlepiej wypić potem ziołową lub po prostu gorzką herbatę i kiedy tylko samopoczucie na to pozwoli trochę się poruszać. Nadmiar spożytych kalorii można przecież łatwo, skutecznie, a nawet przyjemnie spalić – wystarczy wybrać się jeszcze na zabawę karnawałową. Najważniejsze to nie przejmować się za bardzo i cieszyć ostatnimi dniami Karnawału.